cz-mobil
     +420-605541191
e-mail
     k206@volny.cz
     kulan@amadiving.cz
hr-mobil
     +385-989283987
hr-pevná
     +385-20748121

Ubytování

Naše základna se nachází v malém penzionu umístěném na skalním útesu přímo nad mořem, ve vesničce Borak. Je to přibližně v polovině poloostrova Pelješac, na jeho vnější straně k otevřenému moři. Borak Borak byl po souši zpřístupněn teprve v 60. letech minulého století probouráním tunelu z městečka Potomje. Tento tunel je i dnes hlavní přístupovou cestou z centrální silnice. Na svazích nad Borakem se nachází vinice, kde se pěstuje jedno z nejproslulejších chorvatských vín - Dingač. Na Vaše přání zajistíme návštěvu vyhlášených sklepů a ochutnávky vín.

Poloha základny nabízí příjemné soukromí. Celá vesnice Borak čítá asi 20 domů. Naše základna navíc stojí od ostatních domů odděleně a má soukromou pláž. Poloha penzionu umožňuje současně i velmi příjemné rekreační využití nepotápěčského doprovodu.

Borak Dvě veřejné pláže jsou vzdáleny od domu jen několik desítek metrů. V okruhu přibližně 20 kilometrů od Boraku lze nalézt jak rozmanité opuštěné zátoky, tak pláže písečné (Prapratno, Žuljana). V případě touhy po společenském životě lze navštívit příjemné bary, restaurace či diskotéky ve městech Orebič, Trpanje a Korčula. V okolí Orebiče se navíc nachází jedna z nejproslulejších chorvatských surfařských oblastí - Viganj. Také v samotném Boraku jsou dvě příjemné zahradní restaurace se skvělou domácí kuchyní a víny charakteristickými pro tuto oblast.

Nabídka doplňkových služeb a programů

  • Exkurze do vybraných vinných sklepů předních výrobců vín spojené s ochutnávkou a možností výhodného nákupu archivních a konzumních vín.
  • Návštěva výběrových domácích restaurací s možností zajištění jihodalmatinských specialit. Tato jídla nenajdete v jiných restauracích! Vhodné pro skutečné gourmety!
  • Celodenní nebo krátkodobé výlety na ostrov Mljet a ostrůvky v souostroví Vrhovjanci
  • Odvoz na opuštěné pláže.
  • Specializované rybářské výlety.
  • Zkušební ponory pro nepotápěče.